הפוך לדף בית | הוסף למועדפים
red sea bay - אילת, סיני והסביבה

החברה הממשלתית לתיירות - RED SEA BAY

לוח אירועים:
אפריל 2024
אבגדהוש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23 24 25 26 27
28
29 30
מפות האיזור

התוכנית תאפשר להקים בתי מלון חדשים באילת לאחר 20 שנות בצורת. שלושה מגרשים המיועדים למלונאות במתחם הלגונה המזרחית באילת קיבלו את אישור הועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז דרום. הועדה החליטה כי השינויים בתוכנית השיווק והפיתוח של מתחם הלגונה המזרחית אשר נהיה לא רלוונטי בגלל כשלים שקרו לפני כ–20 שנה. התוכנית, שמסתכמת בסכום של כחצי מיליארד שקל, עבור רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) מקודמת על ידי החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת).

התהליך שאיפשר בסופו של דבר הקמת בתי מלון חדשים באילת לאחר 20 שנה שבהן לא קמו בעיר הדרומית יוזמות ופרויקטים בסדרי גודל כאלה בתחום התיירות. שלושת המגרשים המדוברים יכללו בין היתר כ–700 חדרי מלון, צפי תחילת מסע השיווק מתוכנן לרבעון הראשון של 2017. מומחים מעריכים שהכשרת התשתיות וסיום תהליכי הבנייה יימשכו עד סוף הרבעון הראשון של 2020. לפי התחזיות את הטיפול בניקוז המים בלגונה תנהל חברת הנדסה הולנדית.

חמ"ת : שיווק המתחם המלונאי ופיתוחו

המחם המלונאי צפוי להוסיף לעיר התיירות של ישראל עוד כ 2,200 חדרי מלון. על פי התוכנית המקודמת בשלב התחלתי של שיווק המתחם המלונאי ופיתוחו, בכמה מגרשים שונים אשר יושבים לצד הלגונה המזרחית ועל קו החוף. חמ"ת יזמה וקידמה את הפרוייקט כאשר צפי ההשקעה עומד על סך של 2.5 מיליארד ש"ח הדרושים לבניה והקמה של אתרי התיירות והמלונות נוספים. עוד על פועלה של החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת) ניתן לקרוא בהרחבה בקישור.

פרויקט הלגונה המזרחית באילת דורש יעודי בנייה עיקריים ובינהם: טיפול במי הלגונה המזרחית וקידום ההסדרה והמימון של אפיק נחל הערבה, הממוקמת באזור הצפון מזרחי של העיר. הלגונה במשך 20 שנה נחשב בעיני רבים להיות מטרד סביבתי, הפרויקט התחיל ונחפר בשנות ה-90 כאשר הוזרמו עליו מי ים סוף בתעלה, באיזשהו שלב הצטברו כשלים במערכת המשאבות אשר אחראיות על תחלופת המים וכאשר שבקו חיים נוצר סיטואציה דמוית ביצה כאשר המים בלגונה עומדים, וכשכך קרה במקום קו חוף יפיפה נוצר ביצה עם אצות ומים מלוכלכים ועומדים אשר לא מושכת את העין.

כבר שנים שהשטח המדובר אינו מנוצל וקשיים ביוקרטיים תקעו את התפתחות הבנייה ופיתוח של אתרי תיירות בעיר. עם השנים, ארגונים ירוקים שונים דרשו ביקורת וטיפול בנושא הניקוז ואיכות המים ועכשיו במיוחד כאשר השטח עומד לצאת לשיווק מחודש ויוקמו עליו מלונות. העלויות הגבוהות הכרוכות בפיתוח השטח והכשרת השטח מחדש לבנייה,זה והקשיים הביורוקרטיים הכרוכים בעניין, גרמו לשטח להשאר לא מנוצל — והצליח לתקוע את הבנייה וההתפתחות של תחום המלונאות בעיר.

חמ"ת בשיתוף עם רמ"י

פעלו מול הועדה המחוזית לתכנון ובניה במחוז דרום כדי לקבל אישור לתכנן את האזור מחדש ולפני כשנה וחצי קיבלו מנדט ממשרד האוצר על מנת להכשיר את השטח מחדש התוכנית הוגשה לפני כשלושה חודשים לוועדה המחוזית וכרגע לא צפויות התנגדויות למימוש הסופי שלה.
רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) וחמ"ת (החברה הממשלתית לתיירות) משלימים בזמנים אלו את עריכת תוכנית הפיתוח התיירותית הכוללת למתחם, שחוץ מבתי מלון חדשים בקו החוף יכלול גם מרחב תיירותי ציבורי,שבילי אופניים, חופי רחצה מוסדרים, ופיתוח נופי נוסף לרווחת התיירים ותושבי העיר אילת.

אלי לנקרי הוא סגן וממלא מקום ראש עיריית אילת,לפי טענתו המהלך היה יכול להתקיים כבר לפני הרבה זמן , אך גם העיתוי הנוכחי נכון. בציטוט אלי לנקרי אמר "יחד עם ההטבות והתמריצים שמעניק משרד התיירות בהובלת השר יריב לוין בחודשים האחרונים, יש סיבה אמיתית להאמין שהשיווק יהיה מוצלח".
לפי דבריו של לנקרי, יש כברשתי רשתות ברמה בינלאומית שהביעו רצון להיות חלק ולהשתתף במיזמים בשטחי הלגונה. לנקרי הסביר כי "2,000 חדרי המלון שיתפתחו במתחם הזה, יחד עם 2,000 חדרי מלון שיקומו על שטחי שדה התעופה הנוכחי שצפוי להיסגר בקרוב, יסייעו לנו לממש את הפוטנציאל התיירותי העצום של העיר. יחד עם תוכניות קיימות לפיתוח פארק מים, פארק חבלים וטיילת תת־ימית שכבר יצאה לשלבי תכנון ראשונים נוכל לעלות את אילת למפת התיירות העולמית".

בעיריית אילת מייחלים לפיתוח אשר צפוי להוביל לגידול בביקושים, שבתורו יגרום לירידת מחירים מסוימת שהציבור צריך ומאחל שתגיע. הציפייה למלונות באיכות ומחירים פחותים ברמה של שלושה כוכבים יוכלו לגרום לגידול בתיירות עממית.
שי וינר, מנכ"ל חמ"ת, טען ש"המהלך שהובילה החברה הממשלתית לתיירות צלח לאחר האתגרים שעמדו בדרכנו. פיתוח המגרשים הוא צעד חשוב להגדלת ההיצע המלונאי באילת, דבר שנחוץ עבור הפיתוח התיירותי של העיר. בנוסף, הפיתוח של המרחב הציבורי עם תשתיות תומכות יהפכו את הלגונה המזרחית לאבן חן תיירותית".

מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י רפי אלמליח, אמר: כי "מדובר בצעד חשוב להתפתחות אילת כעיר תיירות ולחיזוק איתנותה הכלכלית. מעורבות רמ"י הן בתקצוב הפרויקט והן בקידומו וכן בטיפול בו במוסדות התכנון, מהווים חלק ממחויבותה ומשיתוף הפעולה הצמוד עם עיריית אילת לקידום תוכניות מגורים ומלונאות בעיר".


אכסניות בתי מלון מסעדות נדל"ן
אטרקציות צימרים מועדוני צלילה ספורט ימי
קניות החברה הממשלתית לתיירות

דילים חמים:
אילת » בתי מלון »

מלון הילטון מלכת שבא

מלון הילטון מלכת שבא אילת הוא היכל אתני קלאסי המעו...
פרטים נוספים »
אילת » בתי מלון »

מלון רויאל ביץ'

ישרוטל רויאל ביץ - חלום החופשה היוקרתית. גבוה מעל ...
פרטים נוספים »
אילת » בתי מלון »

הרודס

 ממוקם בטיילת הצפונית של אילת, על חוף ים פרטי...
פרטים נוספים »
אילת » בתי מלון »

מלון גולדן טוליפ

מלון גולדן טוליפ...
פרטים נוספים »
אילת » בתי מלון »

מלון דליה

מלון דליה המחודש
שוכן על חופו של הים האד...

פרטים נוספים »
אילת » בתי מלון »

מלון BLUE

מלון BLUE באילת הוא מלון הבית של חברי קבוצת הריף א...
פרטים נוספים »
אילת » מועדוני צלילה »

קבוצת הריף

באתר הבית של קבוצת הריף תמצאו את המידע המקיף ביותר...
פרטים נוספים »
אילת » אטרקציות »

IMAX / איימקס אילת

את חווית האיימקס-IMAX לא ניתן לתאר במילים,המבנה הא...
פרטים נוספים »
אילת » מסעדות »

אל גאוצו אילת

אל גאוצו אילת, מסעדת בשרים, ממוקמת בכניסה לעיר על ...
פרטים נוספים »
מזג אוויר 12º - 22º
חדשות:

ברוכים הבאים לפורטל התיירות RED SEA BAY פורטל תיירות לאזור מפרץ הים האדום. הפורטל מכיל מאמרים, פורום, בתי מלון ועוד באיזור : אילן, סיני, עקבה והסביבה...

»
קבל עידכונים ומבצעים:
שם:
דוא"ל
שלח:
עמוד הבית מבצעים אטרקציות מפות חיי לילה וידאו מי אנחנו פרסום באתר לופטים למסיבת רווקות צור קשר
מפת האתר | שותפים | בעלי אתרים
הקמת אתריםallnet4u - פתרונות אינטרנט חכמים